Tavasszal egyre több ingatlantulajdonos dönt amellett, hogy megválik régi otthonától. A hirdetési dömbing beindulása előtt érdemes a ház mellett a családot is felkészíteni, hogy az ingatlan fel tudja venni a versenyt a többivel szemben. A megfelelő előkészületek felgyorsíthatják az eladási időt, sőt még az árat is növelhetik.
Első körben mérjük fel az ingatlan apróbb hibáit, amiken hajlamosabbak vagyunk átsiklani. Csöpögő csap, meglazult kilincsek és a csempék közötti mélyedések mind-mind odafigyelést igényelnek, ha otthonunk legszebb arcát szeretnénk majd megmutatni a leendő vevőknek. Az tudja csak igazán, aki családi házban lakik, hogy mindig van mit csinálni, főleg ha a befejezetlen magánprojektjeinkről van szó. Gondoljunk csak a tető nélkül maradt teraszra, vagy a kibetonozott medencére, amelyek nem haladtak tovább a megvalósulás útján.
Ezután tekintsünk a házunkra, majd a kertre és a kerítésre. Gondoljuk végig... Ha itt is odafigyelünk az apróságokra, még ha kívülről nem is a legújabb építési trendek szerint épült ingatlanunk, küllemét már meglepően egyszerű javításokkal csábítóbbá varázsolhatjuk. Ha valami erősen megkopott, fessük újra, az udvart tegyük rendbe, nyírjuk le a füvet és a sövényeket is. A kaputól a bejáratig biztosítsunk zökkenőmentes bejutást, és gondoljunk a világításra is, ha esetleg a potenciális vevők csak sötétedés után tudnák megtekinteni ingatlanunkat. Ne feledkezzünk meg a növényekről sem, ültessünk ki minél többet a kertbe és az ablakokba, de arról se feledkezzünk meg, hogy a lakásban is a legegyszerűbb, de legszebb dekorációnak számít.
Ha a fentebbi előkészületeket megcsináltuk, elkezdhetjük belülről alakítgatni otthonunkat. Az ember elsőként az előszobába lép be, ahol a kabátok és a cipők találhatók. Csak annyit hagyjunk elöl belőlük, amit ténylegesen használunk, hogy elkerüljük a túlzsúfoltság érzését a látogatókban. A további előkészületekbe viszont már az egész családot bevonhatjuk, selejtezzük ki a már rég nem használt holmikat, főként a szekrényekben, mert a leendő vevők majd ezt is megnézik, hogy mennyi helyük lesz a későbbiekben pakolni. Ezután kezdjük meg a kitakarítását a háznak. Fontos, hogy ne feledkezzünk el az ablakpucolásról, a függöny mosásról, a szőnyegekről, és a bútorkárpitokról sem.
Előfordulhat, hogy valamelyik helyiségben szükséges lehet a kifestés. Igyekezzünk ezt minél előbb megtenni, hogy rendesen ki tudjuk szellőztetni a festékszagot. Ilyenkor érdemes valamilyen semleges színben gondolkozni, ugyanis azzal garantáltan nem lőhetünk mellé senkinél. Burkolatcserélés esetén is gondolkozzunk a könnyen kezelhető és tisztítható felületekben. A csaptelepeket, villanykapcsolókat és fogantyúkat cseréljük újra, ugyanis így még vonzóbb lehet otthonunk a leendő vevők számára.
Végül, de nem utolsó sorban készítsünk elő minden dokumentumot, amire csak szükségünk lehet a lakáseladás során, valamint ne feledkezzünk meg a házban maradó gépek és berendezések garancialeveleiről sem. Ha ezeket az előkészületeket lelkiismeretesen elvégezzük, nem kell aggódnunk, hogy ingatlanunk esetleg csak évek múltán kerül eladásra, garantáltan felgyorsíthatjuk a folyamatokat, és még mi is jobban érezhetjük magunkat az ott töltött utolsó időszakban.
Ha ezt a cikket elolvasta, feltételezhető, hogy érdekli a téma, és hogy jó hasznát venné egy ingatlanközvetítőnek. A mi dolgunk az, hogy az ingatlan hirdetésével, és az adás-vétellel kapcsolatos terheket levegyük a válláról. Ránk bízhatnak sok olyan feladatot, amivel rengeteg időt és energiát spórol meg, így más fontos dolgokkal is tud foglalkozni. Ide kattintva nézzen körül a honlapunkon és a hirdetéseink között, és ha bármilyen kérdése van, bátran vegye fel velünk a kapcsolatot, találjuk ki együtt, miben tudunk Önnek segíteni!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.